افزایش سفرها و تردد خودروها در دور دوم سفرهای نوروزی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • افزایش سفرها و تردد خودروها در دور دوم سفرهای نوروزی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

    به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، داریوش امانی گفت: با توجه به طرح نوروزی سازمان راهداری از ۲۴ اسفند تا ۷ فروردین ؛ ۱۳ درصد تردد رشد داشته که روز هفتم فروردین شلوغ ترین روز تردد بوده و بیشترین خروجی ها به سمت شهرهای شمالی کشور بوده است.

    وی با اشاره به افزایش ناوگان عمومی ادامه داد: از ۲۴ اسفند تا ۷ فروردین ماه ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار نفر جابه جایی مسافر در ناوگان عمومی داشتیم. طبق اعلام پلیس راه تصادفات کاهش داشته و بیشترین تصادفات به دلیل خواب الودگی بوده است و مسافران باید بعد از هر ۲ ساعت رانندگی یک ربع در مجتمع های پذیرایی بین جاده ها استراحت کنند. ۶۷۴ راهدارخانه و ۱۴ هزار نفر راهدار در جاده ها خدمات سانی می کنند.

    امانی تصریح کرد: در پایانه مرزی حدود ۸۶۰ هزار مسافر جابه جا شدند و ۵۳۰ هزار نفر از مرزها خارج و ۳۳۰ هزار نفر وارد شدند و شلوغ ترین مرزها به ترتیب مهران،بازرگان،شلمچه و بیله سوار است. شلوغ ترین محور در اطراف تهران ، تهران-کرج و کرج تهران است و شلوغترین محور در استان البرز است و همچنین بیشترین ترددها به سمت شمال کشور و محورهای قزوین ،رشت ، چالوس -فیروزکوه و هراز بوده است.  از ۲۴ اسفند تا ۷ فروردین در استان تهران ،حدود ۳میلیون و ۳۴۴ هزار خودرو ورودی گزازرش شده و ۴ میلیون و ۲۱۴ هزارو ۷۰۰هزار خودرو از استان تهران خارج شده است.