پارک ملی مرکزی بالکان در قلب بلغارستان

 • پارک ملی مرکزی بالکان در قلب بلغارستان

  پارک ملی مرکزی بالکان بلغارستان با وسعتی بیش از 700 کیلومتر مربع یکی از وسیع ترین مناطق حفاظت شده در این کشور است که به سبب داشتن چشم اندازهای خیره کننده و گونه های مختلف گیاهی و جانوری مورد توجه واقع شده است . این پارک در قلب بلغارستان و در قسمت های مرکزی و بالاتر کوه های بالکان قرار گرفته و در 31 اکتبر 1991 میلادی به منظور حفاظت از اکوسیستم های طبیعی ، گونه های گیاهی و جانوری و همچنین زیستگاه این گونه ها به عنوان پارک ملی معرفی شده است . این پارک که 5 ایالت از 28 استان بلغارستان را پوشش می دهد دارای 85 کیلومتر طول در امتداد غرب به شرق و عرض متوسط 10 کیلومتر می باشد .

  پارک ملی مرکزی بالکان در قلب بلغارستان

  در پارک ملی مرکزی بالکان به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان 56 درصد از مساحت کل به جنگل هایی با گونه های مختلف گیاهی اختصاص یافته است . در این منطقه محافظت شده 166 گونه شناخته شده از گیاهان دارویی وجود دارد همچنین 229 گونه از خزه ها ، 256 گونه از قارچ ها و 208 گونه از جلبک ها در این منطقه به چشم می خورند . محدوده پارک شامل مراتع بزرگ کوهستانی ، سنگ های عمودی سنگی ، پرتگاه ها ، دره های عمیق ، آبشارها و قله های متعدد (که حدود 20 قله در ارتفاع 2 هزار متر و بیشتر قرار دارند) می باشد . پارک ملی مرکزی بالکان یک نقطه مورد علاقه برای گردشگران تور بلغارستان ، طبیعت دوستان و محققان است .

  پارک ملی مرکزی بالکان در قلب بلغارستان

  پارک ملی مرکزی بالکان که یکی از بزرگترین و با ارزش ترین مناطق حفاظت شده در اروپا است گونه های مختلف جانوری را در خود جای داده که از جمله این گونه ها می توان به 59 گونه از پستانداران ، 224 گونه از پرندگان ، 14 گونه از خزندگان ، 8 گونه از دوزیستان ، 6 گونه از ماهی ها و همچنین 2387 گونه از بی مهرگان اشاره نمود .